تبلیغات
!!!از شیر مرغ تاااا جون شما - احمدی نژاد: نگفتم هاله نور!
جمعه 3 آبان 1387

احمدی نژاد: نگفتم هاله نور!

   نوشته شده توسط: قاصدک    نوع مطلب :خبرهای خواندنی ،

اعتماد: تصویر محمود احمدی نژاد بر فراز آسمان امریکا و در حالی که بر صندلی هواپیمای غیرتشریفاتی اش تکیه زده بر صفحه تلویزیون نقش می بندد تا رئیس دولت نهم به SMSها و جوک هایی که از سه سال پیش درباره «هاله نور» مطرح شده پاسخ دهد؛ «گروهی می گویند احمدی نژاد گفته هاله نور داریم. ما کی چنین حرفی زدیم، هاله نورمان کجا بود؟»

این تصاویر به همراه توضیح احمدی نژاد تحت عنوان فیلم «مستند سفر رئیس جمهور به نیویورک» شامگاه سه شنبه روی آنتن می رود. فیلمی که اگرچه قرار است راوی سفر پنج روزه احمدی نژاد به نیویورک باشد اما مجالی می شود تا احمدی نژاد در آخرین سفرش به نیویورک در آخرین سال ریاست جمهوری اش، درباره حرف و حدیث هایی که از نخستین سخنرانی اش در امریکا مطرح بوده توضیح دهد و البته منتقدان را نیز بی پاسخ نگذارد.

مهرماه سال 84 در حالی که هنوز چند روزی از بازگشت احمدی نژاد از اولین سفرش به امریکا نگذشته بود یکی از رسانه های منتسب به اصولگرایان فیلمی از ملاقات خصوصی رئیس جمهور با آیت الله جوادی آملی منتشر کرد؛ فیلمی که در آن احمدی نژاد به نقل از یکی از حاضران در جلسه سخنرانی اش در سازمان ملل خطاب به جوادی آملی گفت هنگام سخنرانی در هاله یی از نور قرار گرفته است.

انتشار این فیلم اگرچه موجی از انتقاد را به دنبال داشت اما...

انتشار این فیلم اگرچه موجی از انتقاد را به دنبال داشت اما قویا از سوی سخنگوی دولت تکذیب شد.

غلامحسین الهام در نخستین نشست خبری اش در واکنش به سوالی که در این خصوص مطرح شد «اصالت» فیلم را مورد تردید قرار داد و به عنوان یکی از حاضران جلسه احمدی نژاد با جوادی آملی اظهار چنین جملاتی از سوی احمدی نژاد را از اساس تکذیب کرد.

انتشار این فیلم با رواج SMSها و لطیفه هایی در این خصوص همراه شد که در فیلم مستند احمدی نژاد که سه شنبه شب پخش شد مورد اشاره خبرنگار حاضر در هواپیما قرار گرفت.

احمدی نژاد نیز با تکذیب این اظهارات به انتقادات دیگری از این دست پاسخ داد؛ «عده یی خاص هستند که از هر چیزی استفاده می کنند برای تخریب کردن. مثل آن آقایی که رفته بود یک حرف هایی زده بود. گفته بود اینها وقتی نماز می خوانند یک جانماز خالی می اندازند جلویشان. البته این اتفاق افتاده بود در کرج. یک عده شیاد پیدا شده بودند از این کارها می کردند. یا گفته اند وقتی در دولت می نشینند یک صندلی خالی برای امام زمان(عج) می گذارند یا سر سفره یک ظرف خالی می گذارند. من دیدمش به او گفتم مرد حسابی هر چه غذا می خوریم همه اش به واسطه امام زمان(عج) است. همه سفره ها مال امام زمان است. ما نفس می کشیم، زندگی داریم به اذن خدا و به واسطه امام زمان است.»

احمدی نژاد سپس شانه اش را بالا می اندازد و با لبخندی در حالی که با دستش به سوی دوربین اشاره می کند، می گوید؛ «تو اشتباه کردی. امام زمان اگر بخواهد بیاید توی دولت تنها نمی آید که یک صندلی بگذارند، با یارانش می آید.»

او سپس با خنده سری به تاسف تکان می دهد و می گوید؛ «چقدر اینها پیاده اند.»

اگرچه احمدی نژاد نامی از کسی نبرد اما انگشت اشاره او بیش از هر کس به حسن روحانی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بازمی گردد.

حسن روحانی چند ماه پیش در یک جلسه سخنرانی با هشداری تلویحی از عده یی در کشور سخن گفته بود که در جلسات خود برای امام زمان(عج) سجاده پهن می کنند و در سر سفره شان یک بشقاب خالی برای ایشان می گذارند.

اگرچه روحانی نامی از این گروه نبرد اما دولت بلافاصله به این انتقادات واکنش نشان داد تا جایی که مرتضی آقاتهرانی معلم اخلاق کابینه در گفت وگویی اعلام کرد صندلی خالی هیات دولت متعلق به وی است و در جلساتی که او فرصت نمی کند کابینه را همراهی کند این صندلی خالی می ماند.

بحث صندلی خالی هیات دولت با انتشار یادداشتی از سوی احمدی نژاد همراه بود که بار دیگر به حرف و حدیث ها دامن زد.

احمدی نژاد واپسین روزهای خردادماه امسال و در شرایطی که به خاطر طرح اظهاراتی مبنی بر حمایت امام زمان(عج) از کابینه اش مورد انتقاد جدی بود با نوشتن یادداشتی در وبلاگش بحث «هاله نور» را دوباره وارد عرصه رسانه یی کرد.

احمدی نژاد در این یادداشت به عناوین مختلف از اصطلاح «هاله نور» استفاده کرد و حداقل هفت بار این ترکیب را در متن یادداشت خود گنجاند.

رئیس دولت نهم در بخش پایانی یادداشتش با انتقاد از سیاستمداران به ظاهر مذهبی که به گفته او «مسوول رسیدگی و اجرای عدالت» نیز هستند، آورده بود؛ «مشاهده نور خدا در عالم سیاست و در فتوحاتی که پیاپی در لبنان و فلسطین تا عراق و ایران و حتی در نیویورک به نفع ارزش های انقلابی و اسلامی واقع می شود برای آنان که در دامان فرهنگ توحیدی امام خمینی(ره) پرورش یافته اند و برای نسل انقلاب چیز عجیبی نیست بلکه ندیدن این هاله های نور عجیب است.»

اما با گذشت چهار ماه از انتشار این یادداشت احمدی نژاد برای نخستین بار به صراحت به این موضوع واکنش نشان داد. آن هم در فیلمی که در یکی از پربیننده ترین ساعات تلویزیون روی آنتن رفت.فیلمی که برای نخستین بار با صدای یکی از خوانندگان مهاجر به امریکا پخش شد.

ریتم تند و متن تصاویر و جملات تند و تیز خبرنگار و توصیف امریکا با عنوان «سرزمین کابوهای جگردار و جگرخوار» پیش درآمد خوبی از فیلمی بود که تحت نام «مستند» روی آنتن رفت.

مجری در ابتدای برنامه تاکید می کند احمدی نژاد با هواپیمایی غیرتشریفاتی و یک «بوئینگ 747» رهسپار امریکا شده است. در خلال این، تصاویری از روزنامه ها و صف منتقدان احمدی نژاد در امریکا پخش می شود. اما آنچه بیش از روزنامه ها، جراید و حتی جلسه سخنرانی احمدی نژاد مقابل دوربین قرار می گیرد تصویر مناطق فقیرنشین، صف های طولانی بانک ها و جای خالی برج دوقلو است.
دوربین از صف طولانی مردم امریکا در بانک ها تصویربرداری می کند؛ تصویری که با سخنان مسوولان بانک تکمیل می شود؛ «98 درصد مردمی که در بانک ها پول گذاشته اند دیگر هیچ اطمینانی به ما ندارند و باید ساعت ها در صف بایستند تا به پول هایشان برسند.»

فیلم بلافاصله روی یکی از محله های فقیرنشین زوم می کند. خانم سیاهپوستی رو به دوربین ایستاده و می گوید؛ «ما اعضای اتحادیه بی خانمان هاییم، بچه هایم گرسنه اند، غذای ما آشغال است، درسته که در نیویورک زندگی می کنیم اما بدبختیم.»

فیلم سپس صف طولانی دیگری این بار از متقاضیان کار را نشان می دهد و بلافاصله خبرنگار همراه احمدی نژاد با کشیدن نفس بلندی احمدی نژاد را خطاب قرار می دهد و می گوید؛ «ما هم فقیر داریم، مشکل مسکن داریم، دغدغه داریم، تکلیف چیست؟» او سپس کمبود پودر رختشویی و گرانی را مورد تاکید قرار می دهد تا نشان دهد هیچ چیز را از قلم نینداخته است.

احمدی نژاد در پاسخ با لحنی آرام از تاثیرگیری اقتصاد ایران از اقتصاد جهانی سخن می گوید؛ «بحران اقتصادی در جهان وجود دارد. نمی شود فضا را بست، فضا عمومی است منتها در این فضا ما در مقایسه با دیگران مشکلات مان کمتر است، نمی گویم کمش خوب است.»

وی سپس «مسائل انباشته از گذشته» را علت برخی از این گرانی ها عنوان کرده و می گوید؛ «عوامل گوناگونی وجود دارد. از گذشته مسائلی انباشته شده که یکی یکی باید حل شود. در داخل هم عدم همکاری وجود دارد.»

پایان بخش گزارش با این تصویر همراه است؛ جایی که خبرنگار به ابرها چشم می دوزد و می گوید؛ «تاریخ از هر کسی به شیوه یی یاد می کند. 50 سال بعد تاریخ درباره این مرد (احمدی نژاد) چگونه قضاوت خواهد کرد.»

به این ترتیب مستند سفر احمدی نژاد به نیویورک با حال و هوای فیلم های تبلیغاتی خاتمه می یابد. اگرچه خبرنگار و مجری فیلم در ابتدای تصاویر به صراحت اعلام می کند می خواهد بی طرفی و واقع بینی را در خلال سفرنامه اش حفظ کند اما روایت احساسی اش تا پایان فیلم همراه تصاویر است.

او گاهی با بغض درباره احمدی نژاد سخن می گوید و گاهی نگاه تحسین آمیزش را به رئیس جمهور می دوزد تا روایت احساسی نزدیکان احمدی نژاد از سفر رئیس جمهور به امریکا کامل شود چرا که پس از بازگشت احمدی نژاد از امریکا از سویی خبرگزاری رسمی دولت «ایرنا» در گزارشی از حاشیه حضور احمدی نژاد در نیویورک از بهت پلیس های امنیتی در هتل محل استقرار رئیس جمهور می گوید و از سویی مجتبی ثمره هاشمی مشاور ارشد احمدی نژاد که تنها یک روز همراه احمدی نژاد بود صف معترضان به سخنرانی احمدی نژاد را «بچه مدرسه یی» ها توصیف می کند.

اسماعیل کوثری نماینده حامی دولت که یکی از همسفران رئیس دولت نهم بود شب های نیویورک را همان «شب های عملیات» توصیف کرد و در آخر رسانه ملی با پخش مستندی در این باره پازل سفرنامه احمدی نژاد را تکمیل می کند.

برچسب ها: خبرنگار به ابرها چشم می دوزد ، صف معترضان به سخنرانی احمدی نژاد ،

ardisdeaguiar.hatenablog.com
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 02:32 ق.ظ
Glad to be one of the visitors on this awing
site :D.
BHW
چهارشنبه 30 فروردین 1396 11:59 ب.ظ
I enjoy what you guys are up too. This sort of clever work and exposure!
Keep up the good works guys I've added you guys to our blogroll.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر